Testuji Z Code - 4. díl

Výsledky měsíčního testu

Frisbald, červen 2020

Začátkem května jsem si dal za cíl pořádně otestovat systém Z Code. Jeho autoři se chlubí tím, že se jedná o skvělý nástroj, který svým uživatelům generuje velké profity. Díky koronové krizi a volnějšímu režimu v práci jsem se rozhodl investovat do měsíčního předplatného a zjistit, co je na tom pravdy. 

Jako prioritu jsem si stanovil vsadit co největší množství tipů, které systém nabízí. Taky jsem chtěl otestovat další nástroje a alespoň stručně představit některé jeho části, ať už tady na webu nebo Facebooku. Na Facebooku jsem se taky snažil umísťovat průběžně bilanci. Na následujících řádcích tak najdete statistiky k tipům, které jsem podal a moje další zkušenosti (jak pozitivní, tak negativní), které jsem se Z Code v posledních týdnech udělal.

Pozitiva

Ziskové tipy na zdi

Peníze až na prvním místě.  Primárním zdrojem tipů pro mě byla zeď a do statistik jsem počítal jen tipy, které jsem opravdu vsadil. Na začátku testování jsem zvažoval, jestli hodnotit všechny tipy, které se na zdi objeví, ale nakonec jsem se rozhodl pro tuhle možnost. Přijde mi objektivnější hodnotit jen skutečně vsazené tipy.

Jak testování dopadlo? Hodně pozitivně. Celkem jsem podal 423 tipů. 250 z nich vyšlo, 173 nevyšlo. Při průměrném kurzu 2,11 a vkladu 0,97 jednotek na tip z toho byl profit 64,3 jednotky. 

Během nejlepšího dne (neděle 17.5.) se podařilo podle tipů na zdi vyhrát 17,41 jednotek. Nejhorším dnem byla naopak sobota 6.6. se ztrátou 10,5 jednotky. 

Nejčastěji tipovaným sportem byl fotbal (237 tipů), velké zastoupení měly i esporty (132 tipů). Zbytek tipů byl především na baseball. 

 

Pokud opustíme statistiky a podíváme se na konkrétní čísla, test jsem začínal s bankrollem 3000 Kč. Jako základní vklad jsem si určil 1,5% z této částky, což byla pro mě 1 jednotka. Vklad jsem ještě upravoval podle zdroje tipu, ale pro zjednodušení se budu držet toho, že 1 jednotka = 45 Kč. Při zisku 64,3 jednotek mi tak tipy ze ZC zdi vydělaly 2893 Kč. 

 
Dalším výrazným zdrojem profitu byly bonusy na Sazce, která každé pondělí přidává ke vkladu alespoň 1000 Kč bonus 500 Kč. Při množství tipů ze ZC nebyl problém bonusy vybrat. Během testovacího období Sazka vypsala ještě jednorázový bonus 300 Kč. Na bonusech jsem tak získal 2300 Kč. 

Jako druhou SK používám Tipsport, který na bonusech šetří. Zároveň ale vypisuje různé soutěže, např. pyramidy. Běhěm testovacího měsíce se mi díky tipům ze ZC podařilo dojít několikrát do 4. a 5. kola, za které ale ještě nebyly žádné odměny (v posledních dnech Tipsport pravidla změnil a drobné odměny vypisuje už od 4. kola).


 Smyslem testu nebylo primárně vydělat peníze, ale vyzkoušet profitabilnost tipů. Proto jsem zvolil malý bankroll a bezpečnou velikost vkladů (1,5%), i přesto jsem 
i s bonusy za měsíc vydělal  5193 Kč. Při ceně měsíčního předplatného ZC kolem 1600 Kč byl čistý profit něco málo přes 3500 Kč a za měsíc jsem tak více než zdvojnásobil svůj prvotní vklad.

S vyšším bankrollu se při 15% ROI a tomhle množství tipů dá dostat samozřejmě na daleko zajímavější čísla. Např. při bankrollu 30 000 Kč a 1,5% vkladu (1. j = 450 Kč) by byl profit jen z tipů skoro 29 tis. Kč.

 

Nástroje pro analýzu

Jako milovníka statistik a grafů mě právě tahle část ZC baví nejvíc. Pro vysvětlení si dovolím menší osobní odbočku. Cca deset let zpátky jsem obchodoval na burze, ale i když mě bavila analytická část – čísla a statistiky – měl jsem problém s tím, že mě nezaujal svět obchodu jako takový. 

A přemýšlel jsem nad tím, jak analytiku propojit s mým dalším koníčkem – sázením na sport. Přes různé pokusy s vytvářením vlastních modelů se mi nikdy nepodařilo dát dohromady funkční systém, který by generoval větší množstí profitabilních tipů.

Největší brzdou pro mě byla absence programátorských schopností, díky kterým bych vytvořil systém, který bude fungovat na větší množstí sportů (anebo alespoň ligových soutěží) a zároveň mi práce na něm nezabere desítky hodin týdně. Buď byly modely příliš úzce zaměřené ( na jednu až dvě ligové soutěže) nebo jsem používal příliš povrchní statistiky, kteŕe nevedly k získání dostatečně výhody nad bookies.

Zcode nabízí power rankingy, oscilátory, ukazatele růzých trendů a klouzavé průměry pro v podstatě všechny sporty, na které si dokážete vzpomenout. A pokrývá soutěže, o kterým jste možná ani neslyšeli. V Premier league nebo NHL se hledají hodnotné kurzy poměrně těžko (ale jde to), protože je na ně zaměřena největší pozornost bookies. Ale druhá liga u nás nebo v Estonsku už bookmakerům za moc pozornosti nestojí. Díky ZC je možné sledovat jak Premier League tak fotbal v Estonsku.

Sám teď testuji několik systémů, např. na vyhledávání zápasů, které by měli přinést větší počet branek. Ve FB skupině někteří členové experimentují s Line Reversal a dalšími nástroji ZC.

Právě k Line Reversal (dále LR) ještě pár pár vět. Tenhle nástroj je hodně unikátní a já se s ním na ZC setkal poprvé. 

O co se jedná? Line reversal sleduje vývoj kurzů (opět na obrovské rozpětí sportů a soutěží) a výrazné změny v nich. Rovněž sleduje poměr sázek v zápase a to, jestli jdou na některého z hráčů/týmů tvz. smart money (peníze insider sázkařů).
Díky tomuhle nástroji se dá opět o něco víc nahlédnout do fungování sázkařského trhu a vyhledat zajímavé zápasy. Autoři ZC ho popisují jako podpůrný nástroj a po měsíční zkušenoti s tím můžu souhlasit. 

Velkou výhodou je, že některé nástoje je možné vyzkoušet v omezeném rozsahu zadarmo (např. Soccer Buddy nebo Line Reversal).

Komunita

O kvalitní a pozitivní komunitě už jsem psal v jednom z předchozích příspěvků. Ani po měsíci testování jsem nezměnil názor. Komunita funguje hezky.

Negativa

Náročnost pro začínající uživatele

Největší slabina Zcode. Není to systém, se kterým byste se seznámili během chvilky a začali z něj okamžitě profitovat.

Nástroje je potřeba pochopit a otestovat si je. Ke každé funkci sice existuje video tutoriál nebo alespoň textový návod, ale než si je uživatel ošahá a začne používat, zabere to dost času.

Dokonce ani s tipy na zdi to není tak jednoduché. Jak už jsem psal v popisu zdi, může na ní přidávat svoje tipy každý člen Zcode. Proto je dobré nevsázet vše, co se na ní objeví, ale mít okruh lidí, od kterých je dobré se inspirovat. Díky absenci statistik úspěšnosti je nutné si “svoje” tipéry vysledovat nebo si nechat poradit.

Já si prošel při hledání tipérů, které má smysl sledovat, obdobím pokusů (a občas i omylů), v současnoti mám 8-10 borců, jejichž tipy se inspiruji a výsledky jsou velice dobré. Každý tipér má navíc svůj systém vkladů, takže je dobré si udělat vlastní systém, který přizpůsobuje vklady vašemu money managmentu. Sám mám udělanou tabulku, kde si vklady tipérů přepočítávám na moje  % vkladu z bankrollu.

Finanční náročnost

Tohle je samozřejmě relativní, protože každý má jiné finanční možnosti. Ale základní cena ZC se pohybuje kolem 5000 Kč/měsíc  a to je dost peněz i pro sázkaře s větším bankrollem. Např. při využití možnosti zkušebního období se ale na jeho konci dá dostat na cenu kolem 1600 Kč, která už je o hodně zajímavější. Pro rekreační sázkáže je to pořád velká částka, ale jako investice se vyplatí. Investice do ZC jako taková se dá navíc v pohodě pokrýt třeba už jen bonusy na Sazce. Autoři ZC navíc nabízí možnost kompletní refundace plateb v případě, že nebude se systémem spokojeni. 

Mobilní aplikace

Z Code sice má svojí mobilní appku, ale její použitelnost je dost pochybná. Její hlavní předností by mělo být zasílání upozornění (např. na tipy na zdi, signály v Line Reversal) do mobilu, ale spolehnout se na ni dá asi tak, jako že s vámi bude naše ministryně financí bavit anglicky. Občas z ní něco vypadne, ale spolehnout se na to opravdu nedá. Nepomáhají ani různé změny v nastavení, reinstalace atd. Nedávno vyšel update, který měl tenhle zásadní problém vyřešit, ale moc se (alespoň u mě) zatím nezměnilo. ZC je jako web samozřejmě přístupný i přes prohlížeč v mobilu, ale fungující notifikace by práci usnadnily.

Časová náročnost

Se špatně fungujicí appkou souvisí časová náročnost používání ZC. Na zeď je ideální chodit pravidelně, pro práci s indikátory si vyčlenit čas během dne. A pokud víte, že např. od 18. do 21. hodiny se bude hrát větší počet fotbalových zápasů, je dobré si ZC zapnout v 17.30 , projet si zeď i indikátory blížícím se zápasům. V ideálním případě si potom na tento čas neplánovat žádnou zásadní aktivtu a aleposň “po očku” sledovat zeď, zda se neobjeví nějaké live tipy.

Tento systém samozřejmě není uplně jednoduchý a může být testem trpělivosti dalších členů domácnosti. Problém je to hlavně o víkendech, málokdo si může (anebo chce) dovolit sledovat neustále pc nebo mobil. Já osobně to mám tak, že pokud mám další práci u pc, je sledování ZC ideálním doplněním. Pokud ne, snažím se alepoň 2-3x denně projet zeď a vsadit prematch tipy a zpracovat a zadat tipy do svých testovaných systémů.

Ne vždy se samozřejmě podaří vsadit vše, jak už jsem se zmiňoval, do výsledků testů jsou započítány jen tipy, které jsem vsadil. Pokud bych to měl odhadnout, dalších cca 100-150 tipů mi v testovacím měsíci uteklo, především na livku.

Je ZCode dobrá volba?

Uplynulý měsíc mi ukázal, že Z Code je super nástroj, pokud je člověk ochotný obětovat mu čas a investovat peníze. Pokud máte sázení jen jako koníčka, nedává investice do ZC moc smysl. Ale jak ukázal můj test, pokud máte bankroll alespoň v řádech tisíců Kč, 1-2 hodiny denně času a chcete se v sázení posunout dál (a třeba si udělat se sázení zajímavý vedlejší zdroj příjmu), nabízí ZC cestu. Já budu určitě ZC využívat dál, k tipům ze zdi chci postupně čím dál častěji přidávat i svoje tipy podle nástrojů ZC. 

Pokud byste se rozhodli ZC otestovat, pro první zkušenosti  určitě doporučuji nejdřív omrknout nástroje přístupné zdarma (např. Soccer Buddyho nebo Line Reversal), případně trial. Je to cesta jak ZC nejen vyzkoušet, ale dostat se k jeho předplatnému za výrazně menší cenu. 

Web v roce 2019 vytvořil a spravuje Jiří Kašpar, Ba(Hons)