Testuji Z Code - 2. díl

Automatické systémy

Frisbald, květen 2020

Automatické systémy jsou jedním z hlavních zdrojů tipů na Z Code. Ve druhém díle mého testu se zaměřím právě na ně. Cílem je představit si základní principy, na jakých fungují a jaké další možnosti nabízí.

Jak to funguje?

Princip automatických systémů na Z Code je hodně podobný systémům, které se využívají při obchodování na burze. Je to unikátní funkce, která přibližuje sázení k investování 

Uživatel při tvorbě systému zadá pravidla pro systém.  Možných parametrů jsou desítky, ale nejdůležitější je, jestli má vycházet ze signálů, které zpracovává Line Reversal (reakce na pohyb kurzů, objem sázek) nebo statistické algoritmy ZC (forma týmů, jejich poslední výsledky, statistiky atd.)

Dalším krokem je tzv. backtest, kdy se nastavení systému vyzkouší na odehraných zápasech a zjistí se tak jejich funkčnost. Pro backtest lze opět nastavit pravidla a jeho výstupem je statistika systému. Kromě ROI ukazuje např. i průměrné kurzy nebo tzv. streaky (série OK/KO tipů).

Pokud je systém aktivní, výstupem z něj je potom stránka, na které jsou aktivní tipy, jeho detailní statistiky atd.

Využití hotových systémů

Nejjedodušší cestou, jak si sázení pomocí automatických systémů vyzkoušet, je využití hotových systémů. Z Code nabízí využítí jednoduchých filtrů, takže se během chvíle dají vybrat např. systémy (resp. jejich autoři) s největším profitem za posledních 30 dnů. Přes teto filtr se pak uživatel dostane na stránku zvoleného autora.

Na stránce autora je potom přehled všech jeho systému a především aktuální tipy. Ty se aktualizují průběžně, dá se  i nastavit notifikace do mobilu. Systémy lze nechat projet backtestem a co je mi hodně sympatické, dá se otevřít nastavení systému, takže je přesně vidět, proč systém vybírá dané tipy. Tahle otevřenost se mi hodně líbí.

Tvorba vlastních systémů

Pokud vám nestačí inspirovat se v systém dalších uživatelů, je možnost tvořit si systémy vlastní. Já se zatím do tvorby systémů nepustil. Zatím si bohatě vystačím s úpravami  parametrů stávajících systémů a jejich následných backtestů. 

Výsledky systémů

V současnosti je těžké hodnotit výsledky. Výsledky backtestů některých systémů vypadají hodně zajímavě. Ale k reálnému využití není vzhledem k minimu sportovních událostí  teď mezi systémy moc z čeho vybírat. Já sám zatím testuji 2 systémy zaměřené na esporty. Výsledky zatím nejsou příliš pozitivní, ale vzorek  je zatím malý. Navíc ho ještě zmenšuje fakt, že spoustů příležitostí v esportech, které systémy najdou, naše sázkovky nevypisují.

V automatických systémech vidím velký potenciál, ale v současnoti je zatím příliš nevyužívám a spíš testuji jejich propojení s dalšími nástroji. 

 

Další část představení Z Code plánuji napsat v nejbližších dnech. Pokud vás mezitím bude něco zajímat, ptejte se na mojí FB stránce nebo ve skupině, kam pravidelně přidávám statistiky tipů. Přikládám i odkaz pro vyzkoušení Z Code.

Web v roce 2019 vytvořil a spravuje Jiří Kašpar, Ba(Hons)