Premier league 3.kolo1

Trápící se kohouti a ďáblové

3. kolo Premier League přineslo hned několik překvapivých výsledků. Dva favorité obstáli – Liverpool přejel Arsenal, Manchester City v Bournemouthu bez problémů v ofenzivě, ale s překvapivě poměrně zranitelnou defenzivou (1,89 xGoals proti je pro Guardiolův tým nezvykle vysoké číslo).

 Naopak pohořeli kohouti,  kteří nenašli recept na klasickou venkovní defenzivní hradbu Newcastlu a přes jasnou dominanci v držení míče (75/25%) si nevypracovali moc nebezpečných situací a střel. 

 

 

Ještě smutnější příběh se odehrál na Old Trafford, kde měli  rudí ďáblové výraznější převahu než kohouti, ale ta vedla jen k několika zmařeným šancím a neproměněné penaltě Marcuse Rashforda. 

Rashford sad
M. Rashford po neproměněné penaltě, zdroj: www.foxsports.com.au

 Když se pak domácí v 88. minutě konečně dočkali vyrovnání, bod si “užívali” jen 4 minuty, než dílo zkázy dokonal Partick van Aanholt.

Ofenziva West Hamu tentokrát šlapala

Nejvíc xgoals posbíral v útoku  West Ham, který se po nepříliš přesvědčivém výkonu v Brightonu prezentoval výrazně lépe. O ofenzivní představení se postarali především dva hráči – Haller a Anderson, kteří dohromady posbírali za střely a asistence skoro 3 xG a byli nejnebepečnějšími hráči celého kola. 

V Top5 v xGoals a asistencích je doplnili  Salah, Aguero a Redmond. Abraham, který dal stejně jako Haller a Salah s Aguerem dvě branky,  nestřílel z nebezpečných pozic a neposbíral tak moc xGoals. V Top5 xG a xAsistencí ho tak nahradil Nathan Redmond.

goals premier league 3. round
Top střelci ve 3. kole PL, zdroj Wyscout.com
xgoals top 3.round
Top xGoals a xAsistence ve 3. kole PL, zdroj Wyscout.com

Kompletní výsledky 3. kola (včetně xGoals podle webu understat.com)

xgoals premier league 3.round
Výsledky a xGoals 3. kola PL, zdroj: understat.com

O tom, jak se statistiky 3. kola promítly do výsledků turnajů ve fantasy na Fanteamu se dočtete ve druhé části souhrnu.