Strasbourg x Nantes Preview

Domácí se na začátku ligy potýkají s mizerou formou, když z prvních 5 zápasů uhráli jen tři body za remízy a jsou 18.  Hosté se po slabém startu rozjeli a po třech výhrách v řadě se dostali na 3. místo. 

Za dobrými výsledky Nantes stojí především dobře pracující defenziva, která má jedny z nejlepších   statistiky v soutěži (3 inkasované braky, 3.04 xG, 7,44 střely proti/zápas). 

 

 

Inkasované branky axG proti, zdroj: WyScout.com

Hodnocení obránců Nantes je hodně slušné a je na 7,15, jediným hráčem z předpokládané sestavy je levý bek Traoré s 6,78.

I on je na tom ale pořád lépe, než hráči domácích, jejichž obránci se pohybují kolem 6,7, dvojice záložníků Sissoko – Prcic se pak blíží k hodně slabým 6.

 Jako celek ale defenziva Štrasbourgu nepracuje vyloženě zle (6 ink. branek, 3,9 xG, 10,88 proti/zápas). V některých statistikách mají domácí lepší  čísla než hosté (např. % vyhraných defenzivních soubojů – 58% vs 55%). 

V ofenzivě nedominuje ani jeden z týmů, Nantes vstřelly 5 branek (při 4,76xG), Štrasbourg dokonce jen 3 (při 4,73xG), 2 z toho při domácí remíze s Monacem 2:2. Nejlépe hodnocenými ofenzivními hráči jsou hráči Nantes Simon (7,39) a Coulibaly (7,11), který dal 2 branky, stejně jako domácí Thomasson. 

V dnešním zápase se dá čekat především tuhý boj a menší počet branek. Bookies ale tele vývoj předpokládají a kurzy na undery (např. kolem 1,6 na under 2,5-) tomu odpovídají. Naopak kurz na dvojku je dost zajímavý. Hosté podávají výrazně lepší invididuální výkony v podstatě na všech postech a vezou se na vítězné vlně. V kurzu nad 3, tak vidím slušnou hodnotu.