premier league preview

Očekáváné branky pro 8. kolo PL

Stejně jako minulý víkend pár čísel k nadcházející zápasům Premier League. Tentokrát také alespoň pár řádků k třem zápasům, u kterých model predikuje nejzajímavěší výsledky a pár tipů pro fantasy sestavy. Po předchozím kole jsem model lehce upravil a očekáváné branky mi vyšly takto:

Očekáváne branky pro 8. kolo PL

Udrží lišky na uzdě Salaha a spol.?

Nejzajímavější jsou určitě čísla u zápasu Liverpool x Leicester. Domácí jsou kurzovým favoritem (1,52 na jedničku), ale jejich očekávané branky v modelu výrazně sráží statistiky obrany Leicesteru. Ta obdržela jen 5 branek (stejně jako Liverpool) a vede např. statistiku velkých šancí, do kterých pustila soupeře (jen 7) nebo inbox střel (35).

Zajímavé je i to, že lišky mají za sebou už dva těžké venkovní zápasy (vs. Chelsea a Man. United) a v obou obrana obstála (inkasovala vždy jen jednou), takže statistiky by měly mít vypovídající hodnotu i proti dobrým ofenzivám.

Na Anffield Road se tak chystá obrana, která zatím pracuje nejlépe v soutěži, kurzy na domáci jsou  hodně nízko a mělo by se vyplatit jít proti nim. 

Kdo brání, nevěří gólmanovi

Pokud se na Anffieldu potkají dvě fungují obrany, přesný opak se dá napsat o utkání dvou nováčků – Norwiche a Aston Villy. Zápasy domácích zatím nabízí divoké přestřelky, kanárci dostali 16 branek a mají např. nejvyšší počet střel proti ve svém vápnu (85). Hosté dostali zatím “jen” 11 branek,, ale právě ve střelách ve vlastním vápnu je Villa po Norwichi druhá nejhorší (74) a ještě hůř je na tom v počtu střel proti po standardkách, kterých má nejvíc (40).

V zápase se tak dá čekat řada chyb obran a z nich vycházejí gólové šance. Větší počet rbane bohužel čekají i bookies a např na over 2,5+ není mc elký kurz (jen 1,62).

Podobný scénář by měl mít zápas na Emirates, kde se rovněž utkají dva týmy se špatnými obranami. Bournemouth má navíc hru postavenou na rychlém přechodu do útoku, takže často chybující obrana Arsenalu by dneska měla mít o zábavu postaráno.

Jak hluboko může klesnout Watford?

O krizi Watfordu  jsem psal už minulý týden. Predikoval jsem, že podle xgoals by měla jít jejich ofenziva nahoru, ale následovala další pořážka ve Wolverhamptonu. Díky ní a dalším statistikám je na tom Watford teď tak bídně, že model predikuje porážku i od Sheffieldu, navíc s větším gólovým přídělem.

Tipy pro Fantasy sestavy

Ďáblové v obraně

Podle modelu by měly mít United největší šanci na udržní čistého konta. Cena za rudé ďábly je navíc hodně sympatická (pod 8 milionů).

Záloha složená z nováčků?

O zranitelnosti Aston Villy ze standartek už jsem psal. V Norwichi je má na starost Buendina, který zahrává všechny rohy a většinu dalších s. situací. Má  největší počet asistencí (4),vytvořených šancí (17) a centrů (37). Proti Villans by měl sbírat body.

Nevětším přímým ofenzivním nebezpečim v záloze Sheffieldu je Callum Robinson. Podporu pro útočníky pak obstará Oliver Norwood. Pokud se vyplní predikce a Watford padne i se Sheffieldem, můžou být tihle dva zajímavým  (a hodně levným) doplněním sestavy.

Kun vs Auba?

Právě tihle dva útočníci mi vyšli jako největší adepti na vstřelení většího počtu branek. Aguero stojí o 700k víc,nebude mít podporu Kevina de Bruyeneho a obrana vlků dokáže odehrát hodně solidní zápasy i proti top týmům, takže mojí volbou bude Gabonec.