Poker v ČR v době koronavirové

 V posledních dnech mám díky covidu víc času a navíc jsem zaznamel zprávy o tom, jak díky karanténám po celém světě masivně vzrostl počet hráčů za online pokerovými stoly. 

Rozhodl jsem se tak zaregistrovat nové účty na licencovaných hernách  a zjistit, jaký je stav online pokeru v ČR. Moje dosavadní zkušenosti pokusím shrnout na následujícíh řádích. 

 

Kde se dá hrát?

Z velkých heren v současnosti na českém trhu působí legálně  jen Pokerstars a PartyPoker.  Hrát se dá i na Synottipu, ale co jsem četl, zatím nemá smysl si tam zakládat účet. Tragický software, malé turnaje atd. Při troše snahy se dá zřejmě fungovat i na dalších velkých hernách, pokud se člověk nebojí obcházet zákony. Ale tuhle zkušenost nemám a asi bych ji ani nedoporučoval. 

U legálních heren je při registraci nutné provést kontrolu totožnosti na pobočce CzechPointu. Je to sice drochu drbačka, ale pokud narazíte na ochotného úředníka nebo třeba pracovnici na poště, zvládnout se to v klidu dá. 

Pokerstars.cz

 • Velký traffic na low stakes sit ang go turnajích (především v turbo formátech) i mimo špičku
 • Podpora trakovacích softwarů (HUD, možnost analýzy HH)
 • Menší nabídka MTT turnajů a hlavně nutnost naplnit 50% garance pro umožnění registrace CZ hráčů
 • Větší konkurence i na low stakes SnG a MTT
 • Nestabilní software (tento problém je (snad) dočasný)
 • Absence promo akcí, dalších bonusů atd.

“Stáry” jsou řadu let jasnou jedničkou na trhu a není potřeba je nějak víc představovat. V současnosti se ale potýkají s výraznými problémy, které se zřejmě týkají především české mutace. Software hodně lagguje (seká se) a není vyjímkou, že nestihnete odehrát handu. Při větším počtu zapnutých stolů se tak hraní stává docela stresující. Osobně se mi v posledních dnech i párkrát stalo, že jsem klienta herny prostě nezapnul. 

Mimo tyto komplikce mi vadí i to, že společnost dosud nezareagovala na změnu v českém  zákoně a stále je nutné čekat, až se naplní 50% garance v MTT turnajích a nedají se hrát satelity do větších turnajů. 

Jako největší herna na trhu ale samozřejmě mají Pokrestars svoje výhody. Širokou nabídku SnG turnajů, které se navíc poměrně rychle plní i v méně frekventované časy nebo podporu trackovacích softwarů (pokud je ty tedy používáte, pokud ne, je to spíš nevýhoda…).

 

Partypoker.cz

 • Slušná nabídka turnajů pro low-midstakes hráče
 • Možnost okamžité registrace do turnajů
 • Velké množství rekreačních/slabších hráčů
 • Promo akce, různé bonusy
 • Nepodporuje trakovací software
 • Problémy se softwarem
 • Podpora, která příliš nepodporuje

Když jsem se hraní věnoval naplno, byly mými nejoblíbenějšími hernami ty s francouskými licencemi, především Winamax. Podařilo se mi tam vykvaldit moje první (a zřejmě i poslední) EPTčko, byla tam široká nabídka menších turnajů, slabší hráčské pole, různé promo akce a speciální turnaje.  

A právě “feelingu” Winamaxu se Party Poker docela blíží. Nabídka turnajů je poměrně pestrá, hodně často jsou to KO turnaje, což je moderní a oblíbená turnajová varianta.  Nechybí satelity a nově i turnaje o tzv. turnajové dolary, které lze používat pro vstup do jakýchkoliv turnajů.

Hráčské pole je slabší, především v lowstakes turnajích (se vstupem do 10$) naražím poměrně často na opravdu hodně špatné hráče, kteřá si zřejmě krátí čas v karánténě.

Hodně turnajů na PP je v turbo nebo hyper-turbo struktuře, takže není potřeba plánovat šichtu na celý den. Za 30 minut se dá poskládat 6-8 turnajů, které se dají v pohodě odehrát za 2-3 hodiny. Samozřejmě se dá poskládat i plnohodnotná sešna na celý večer, nechybí deepstack turnaje ani různé specialitky.

Herna nepodporuje trackovací software (Holdem Manager apod.). Osobně s tím mám docela problém, HUD výrazně zvyšuje množství stolů, které je možné hrát na vyšší úrovni, kdy (zjednodušeně řečeno) hrajeme víc soupeře než naše karty.  Samozřejmě se to dá částečně nahradit poznámkami a barevným označením hráčů, ale aby to mělo smysl, dá se hrát max. těch 6-8 stolů.

A nemožnost stáhnout si historii odehraných hand a analyzovat si je mi vadí hodně. Herna nabízí jen možnost zpětného přehrání hand přímo v klientu, ale nedají se nikam uložit a po vypnutí klienta se mažou. 

Dotazoval jsem se i na podpoře, ale dostalo se mi stejné odpovědi jakou mají ve FAQ na webu. Tj. že by měla existovat možnost přihlásit se na webu do svého účtu, kde si můžu historii prohlédnout. Nic takového se mi ale nepodařilo objevit. Už se mi dřív stalo, že odpověď z podpory nedávala příliš smysl a v tomto případě se mi to bohužel potvrdilo. 

U PP mám ještě jeden problém, který ale může být spojen s mým počítačem. Po otevření většího množství turnajů mi začne klient  herny slušne laggovat  a je dost náročné se registrovat do dalších turnajů.  Registraci tak řeším o pauze, kdy se přihlašuji do turnajů na další hodinu. 

Tento problém se mi nepodařilo vyřešit ani na nadupané mašině, která jinak nemá problém s výkonem CPU ani paměti u daleko náročnějších operací. Takže tuším, že závada nebude na mojí straně obrazovky a software prostě není stavěný na pořádný grind. 

 

Tak co, má to smysl?

Ano, ale… PartyPoker je fajn herna a pro rekreační hráče nebo občasné hraní je jak dělaná. Při hraní většího počtu stolů ji ale omezují problémy , o kterých jsem psal výše. Pokerstars nabízí větší turnaje, u kterých ale český hráč dost často přijde o early fázi s nízkými blindy.  A v současnosti se tam hraje fakt blbě. 

Hrát online poker se tedy za aktuální situace v ČR dá. A pokud člověk kvůli koroně sedí doma nebo má víc času, je to určitě zajímavý způsob, jak zabít čas a třeba přivydělat nějaký peníz. 

Na plnohodnotné hraní to ale z mého pohledu v současnosti není. 

Pokud vás článek zaujal a chtěli byste třeba něco dalšího k pokeru, napište. Mám v hlavě pár nápadů, ale počkám, jaká (a jestli vůbec) bdue reakce na tuhle první vlaštovku. 

 

Web v roce 2019 vytvořil a spravuje Jiří Kašpar, Ba(Hons)

Kontakt: frisbald@gmail.com