Jak vlastně fantasy sports fungují?

Ve fantasy sportech stavíš týmy ze skutečných sportovců, kteří získávají body na základě svých výkonů v reálných sportovních zápasech.

Každý hráč má svoji cenu a ty máš jen omezený rozpočet. Proto není možné vybírat jen ty nejlepší hráče, ale je potřeba vybírat tak, aby si vybral hráče, kteří budou za danou cenu tvému týmu co možná nejprospěšnější.  Každá pozitivní i negativní akce hráčů na hřišti je ohodnoceny body. 

 Systém hodnocení může vypadat např. takto  (jedná se pouze o příklad, kompletní bodování najdeš např. na webu herny Fanteam):

FanteamBanner

Po odehrání všech zápasů se body jednotlivých sportovců sečtou a podle získaných bodů celých týmů  jsou určeni nejlepší majitelé týmů  v turnaji. Za soupeře budeš mít majitele týmu (ostatní hráče), kteří se do turnaje také zaregistrovali. Finanční odměny potom vyhrává % nejlepších týmů v turnaji. 

Pojďme si celý systém ukázat na příkladu
V loňské sezóně PL jsem se registroval do několika desítek turnajů s buy-inem (vstupním poplatkem) v rozmezí od 1 do 11 Eur. Pro příklad jsem vybral sestavu z turnaje za 2,2Eur.

IMG1.JPG

Moji hráči posbírali celkem 51 bodů. Nejlepším hráčem byl Aubemayang, který nasbíral 14 bodů. Naopak velmi špatně si vedla moje obrana. Leicester i Arsenal inkasovaly dvě branky a Brighton jednu, což se dost negativně projevilo na bodech obránců.
V celém kole PL se ale nenašel tým, která by si udržel čisté konto a tak byli body za obranu podobně nízké u většiny mých soupeřů v turnaji. Celkově mi bodový zisk stačil na 19 místo a umístil jsem se v lepší polovině (do turnaje se registrovalo 53 hráčů). V turnaji jsem tak inkasoval dvojnásobek investované částky (bez 0,2Eur poplatku herně)

Máš další otázky? Ptej se!

Najdeš mě na sociálních sítích

Nebo mi napiš na frisbald@gmail.com